Poczta www
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

12 grudnia 2016 roku w gościnnym dworku w Chojnowie odbyło się spotkanie Zarządu KOF-PP w składzie poszerzonym o przewodniczących rad. Termin spotkania sprzyjał podsumowaniu mijającego roku oraz planom na rok nadchodzący. Zebrani przeanalizowali sytuację Stowarzyszenia w świetle ustąpienia z członkostwa Miasta Przasnysza. Podjęto w związku z tym kroki reorganizujące finanse. Zebrani podkreślili znaczenie takich spotkań włodarzy samorządowych. Następuje wtedy bezpośrednia wymiana informacji o nurtujących problemach, pomysłach na ich rozwiązanie, podejmowanie wspólnych inicjatyw. M.in. podjęto inicjatywę w sprawie wystosowania listu w imieniu Stowarzyszenia dotyczącą umożliwienia wykupu na własność przez przedsiębiorców terenów znajdujących się w strefach gospodarczych powiatu przasnyskiego. Analizowano plany modernizacji i budowy dróg w powiecie pod kątem spójności z planami lokalnych samorządów.

W spotkaniu wziął również udział przedstawiciel Mazowieckiej Izby Gospodarczej- Robert Gwardys. W imieniu Izby złożył deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia jako Członek Wspierający. Przedstawił w kilku słowach ideę działania Izby. W związku ze zbliżonymi celami MIG i KOF-PP zebrani wyrazili zgodę na udostępnienie pomieszczenia biura Stowarzyszenia dla przedstawiciela MIG.

Po oficjalnym spotkaniu uczestnicy zwiedzili muzeum I Wojny Światowej znajdujące się w kilku pomieszczeniach dworku, zapoznali się z historią obiektu.

Na koniec nastąpiło tradycyjne podzielenie się opłatkiem i złożenie sobie wzajemnie życzeń świątecznych i noworocznych.